DZĪVES PUZLIS jeb Ģimenes loma Zviedrijā.

 

IMG_3809Ģimene ir cilvēku grupa, kurā tās indivīdi ir savstarpēji tuvi radinieki un dzīvo kopā. Parasti ģimeni veido vecāki un viņu bērni, bet nereti ģimenē ir arī vecvecāki un citas personas. Būtībā ģimene ir primārā sociālā grupa.

Sociāla grupa, kas ir viena neliela sastāvdaļa no sociuma..

IMG_3686No 11. decembra līdz 15. decembrim Rīgas Austrumu vidusskolas aktu zālē ir apskatāma Zviedrijas vēstniecības izveidotā fotogrāfiju izstāde DZĪVES PUZLIS jeb Ģimenes loma Zviedrijā.Varam skatīties uz ģimeni no ārpuses vai cilvēku pašu pieredzes. Mēs parasti sakām, ka ģimene ir kaut kas tāds, kas veido kopīgu mājsaimniecību, bet ne visos gadījumos.

Ko man nozīmē ģimene? Nenoliedzami ļoti daudz. Manuprāt, ģimene ir kaut kas svēts. Mēs taču katrs vēlamies cilvēkus, kas mūs saprot. Un ļoti bieži mēs tos atrodam savā ģimenē.

IMG_3685Laipni aicināti apmeklēt izstādi!

12. decembrī Rīgas Austrumu vidusskolu apmeklēja Zviedrijas vēstniece Annika Jagander kopā ar vēstniecības darbiniekiem, studentiem un Zviedrijas institūta pārstāvjiem, lai pārrunātu un sniegtu informāciju par Zviedriju, par izglītības iespējām Zviedrijā. Pasākuma gaitā notika interaktīva diskusija par Zviedrijas slavenībām, alfabētu, sociālpolitisko stāvokli, par stereotipiem, par Zviedrijas zīmoliem.

IMG_3802

11. klases skolēniem bija iespēja noskatīties īsfilmu par tautu sadraudzību un piedalīties onlain konkursā, rezultātā trīs ātrāko un pareizāko atbilžu sniedzēji ieguva balvas. Katrs pasākuma dalībnieks savā īpašumā saņēma informatīvu materiālu par Zviedriju, tās iespējām un daudzveidību.

Liels paldies Zviedrijas vēstniecības politisko lietu asistentei Evijai Golubai par sniegto iespēju!